Pecorino je typický tvrdý taliansky syr vyrábaný z ovčieho mlieka. Výroba syra je známa cez 2000 rokov, kedy ju popísali Varro a Plinius starší . Názov Pecorino vychádza z talianskeho slova pecora, ktoré znamená ovca, a je chránený v EU. Syr má farbu smotanovú až syrovo-svetložltú. Pecorino s dlhším zrením majú vytvorenú kôrku syrovo-žltej farby rôznej hrúbky v závislosti na dĺžke zrania. Chuť syra je slaná, výrazne pikantná. Je to veľmi zdravý syr s nízkym obsahom tuku v sušine.

pecorino1 pecorino2

Pecorino sa skvelo hodí na rizota, skúste si však s týmto syrom spraviť romantický večer a doprajte si k nemu pohárik dobrého červeného vína. Používa sa ako predjedlo, nastrúhaný na cestoviny a zeleninové šaláty. Keď sa grana padano podáva ako chuťovka, pije sa k nemu biele suché, prípadne šumivé víno. Vhodné je šumivé víno z ryzlingových odrôd alebo obyčajný rizling. Na záver stolovania sa k nemu lepšie hodí skôr červené víno.

pecorino3 pecorino4

Stručná charakteristika syra Pecorino: základom na jeho výrobu je plnotučné ovčie mlieko obsah tuku 30% v sušine; doba zrenia je minimálne jeden rok.